Kādu pirts krāsni izvēlēties?

Uz ko jāpievērš uzmanība pie pirts krāsns izvēles? Mēs mēģināsim palīdzēt jums izvēlēties:

1. Sākumā ir jāzin pērtuves apjoms. Plašs sortiments ar pirts krāsnīm ļaus izvēlēties no mazām līdz biznesa klases krāsnīm. Piemēram HEKLA no TMF (Termofor) ražotāja ir domāta pērtuvēm līdz 50m3, bet pati mazākā TMF (Termofor) OSA ir pats optimālākais pirkums pirtīm no 4m3 līdz 9m3. Aprēķinātais tilpums ir domāts siltinātām pērtuvēm (grīda, sienas un griesti ir nosiltināti ar nedegošu siltumizolāciju).

2. Akmens krātuves uzbūve. TMF (Termofor) piedāvā saviem klientiem aizvērtas, atvērtas un jauktās akmeņu krātuves, tādas kā krāsnīm Geyser, Angara.

Novērtējiet akmens krātuves apjomu un iztvaikošanas platību. Jo vairāk akmeņu jo mazāka ir gaisa konvekcija. Maza siltuma atstarošana no krāsns padara pirti komfortablāku. Tie kas mīl ātrāku un karstāku pirti TMF (Termofor) piedāvā tādas malkas pirts krāsnis, kā Tunguska, Avrora, Compact, Vitruvia, Hekla, Kalina. 

3. Ļoti svarīgs ir kurtuves materiāls. Parasti izvēlē starp krāsnīm stājas priekšā no konstruktīvā metāla (melnā metāla) un karstumizturīga metāla ar hroma piedevu.

Karstumizturīgs metāls ir labākais variants, tā kā sienas ir tievākas, kas ļauj ātrāk uzsildīt telpu. Metāls iztur augstu temperatūras slodzi, kas paildzina pirts krāsns kalpošanas ilgumu.

Pirts krāsnis no konstruktīvā metāla ir lētākas nekā no karstumizturīga metāla. Tomēr to kalpošanas laiks var būt ilgāks pie saudzīgas lietošanas.

Pilnvērtīgām pirts procedūrām TMF (Termofor) iesaka iegādāties krāsis no karstumizturīgā metāla (modifikācija INOX).

4. Ārdu reste. Šis elements jābūt obligāti no čuguna, tā kā tam ir lielākā termiskā slodze. Bez ārdu restes dabūt jaudīgu liesmu ir grūti.

5. Kurtuves tilpums un uzbūve spēlē dizgan lielu lomu krāsns izvēlē. Jo lielāka kurtuve jo labāk. Tajā ir iespējams ielikt vairāk malkas un tā degs ilgāk. Augkstāka kurtuve ir labāka par zemu - liesma ir augstāka, kā rezultātā var panākt lielāku atdevi.

6. Apsildāmās virsmas platība - to detaļu platība, kura kontaktējās ar liesmu un ārējo gaisu. Protams, ja lielāka platība, tad ātrāk uzsildās pērtuve.

7. Ja runa iet par malkas krāsnīm, tad jāpievērš uzmanība uz esamību speciālo kanālu, kur nonāk gāzes, lai maksimāli sadedzinātu tās.

8. Gaismas caurlaidīgais ekrāns - nav galvenais aspekts krāsns izvēlē, bet ekrāns dos iespēju vērot uguni un kopumā skaistāku izskatu. Kopumā TMF (Termofor) ražotāja sortimentā, tās ir krāsnis ar modifikāciju VITRA (ekrāna diagonāle 42cm). Bet īstiem cienītājiem skatīties filmu par uguni ir krāsnis KALINA ar diagonāli 54cm un Vitruvia ar diagonāli 58cm.

9. Malkas pirts krāsnīm ir ļoti būtiska izbīdamās pelnu kastes esamība. Tas dod iespēju tīrīt pelnus kurinot krāsni bez apstājas.

10. Ūdens tvertne. Dažiem modeļiem ir jau iebūvēta ūdens tvertne. Šajā gadījumā jūs ieekonomēsiet pie pirkšanas atsevišķas bākas. Ir jāpievērš uzmanība arī uz tā apjomu. Parasti uz vienu cilēvku karstā ūdens patēriņš ir 15l. TMF (Termofor) sortimentā ir vairākas pirts krāsnis ar ūdens tvertni (bāku) Skoroparka, Tunguska, Compact.

11. Kurtuves kanāls. Ja jūs plānojat kurināt pirti no pērtuves, tad jums jāizvēlas krāsns ar īso kurtuvi. Ja plānojat kurināt no blakus telpas, tad jāizvēlas ar garo kurtuvi.

12. Gabarīti un krāsns svars. Galvenais ir jāskatās, lai nebūtu problēmu pie uzstādīšanas. Orientējaties pēc jūsu pirts iespējām. Pie pirts plānošanas jāpievērš uzmanība ugunsdrošības prasībām (atstarpes no sienām). Pirts krāsnīm TMF (Termofor) piemīt kompakti izmēri un tiem nav nepieciešami speciālie pamati. Tas būtiski atvieglo un ieekonomē naudas līdzekļus.

Tehniskais progress atstāj savas pēdas pat uz pašām konservatīvākajām cilvēku darbības nozarēm. Tam pakļaujoties, mēs pamatīgi "pārskatījām" steriotipiem bagātas pieejas, pat tādā, šķietami bezcerīgā lietā, kā senlaiku apsildes iekārta. Tā ir eksotisko karstumizturīgo tēraudu ar hroma piejaukumu izmantošana, balstoties uz principiem, kas tiek pielietoti aviācijā, precīzāk, dzinēju būvniecībā; dubultās sadegšanas princips nodrošina "sprādzienveida" pērtuves uzsildīšanu; pastāvīgā pirts krāsns pašattīrīšanās no sodrējiem un daudz kas cits, kas tagad jau liekas pieņemts un ikdienišķš. Bet mēs nestāvam uz vietas. "Termofor" pirts krāsņu veiksmes vilnis ir izplatījies līdz pašam dziļākajam nostūrim un pārvarot valsts un valodas robežas izplatījies uz kaimiņu valstīm. Tik liela un ātra simpātiju iekarošana liek mums vēl vairāk iedziļināties tēmā un censties izdabāt visiem krievu pirts cienītājiem, lai kur viņi arī dzīvotu. Bet cik labi mums tas izdotas - vērtēt jums.

Termofor kļuvis par pirmo krāšņu ražotāju Krievijā, kas sniedz trīs gadu garantiju pirts krāsnīm izgatavotām no karstumizturīgā tērauda. Jūs variet būt droši "Termofor" krāšņu kvalitātē un uzticamībā. Garantijas laiks 3 gadi darbojas pirts krāsnīm izgatavotām no karstumizturīgā augsti leģējošā tērauda - "Osa Inox", "Kompakt Inox 2013", "Šilka", "Urengoj", "Tunguska", "Tunguska 2011", "Avrora", "Avrora XXL 2013", "Angara", "Angara 2012", "Taimir", "Geizer 2014", "Sajani", "Vitruvija", "Kalina", "Gekla" ar nosacījumu, ka tiek ievērotas ekspluatācijas prasības, kas dotas krāsns Ekspluatācijas pamācībā. Trīs gadu garantija attiecas uz metāla integritāti un kurtuves metinājuma šuvēm. Garantijas laiks 3 gadi darbojas tikai uz krāsnīm ar speciālu atzīmi.